Nawigacja

 • Brawa dla naszych zwycięzców

  Brawa dla naszych zwycięzców

  Z pewnym opóźnieniem udało się w końcu zredagować wypowiedzi laureatów konkursu pt. "Ojciec, jakiego zapamiętałem – wspomnienia Syberyjskich dzieci” z jego uroczystego podsumowania. Symbolicznego charakteru nabiera fakt, że w trakcie wręczania nagród w Zielonej Górze Tomkowi i Danielowi towarzyszyli ich ojcowie. Słuchając wzruszających i jednocześnie przerażających historii opowiadanych przez Sybiraków, można bardziej docenić obecność swoich najbliższych. Serdecznie dziękuję Panu Ochenkowskiemu i Panu Czepińskiemu za poświęcony czas. Myślę, że w trakcie rozdania nagród słusznie rozpierała Panów duma. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z krótkimi sprawozdaniami Daniela i Tomka z dnia 9 listopada br. Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

   B.Korowacka

   

              W związku z tym, że mój wiersz uzyskał wyróżnienie w konkursie, miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu konkursu. Impreza odbyła się w czwartek 09.11 br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Na początku laureaci zmagań literacko-artystycznych zostali przywitani przez gospodarzy i zaproszonych gości, takich jak np. Wicemarszałek Województwa. Potem odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez jedną z zielonogórskich szkół podstawowych. Wreszcie nastał oczekiwany moment rozdania nagród. Razem z Tomkiem Ochenkowskim – zwycięzcą konkursu otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na koniec czekał na nas poczęstunek. Cała impreza wywarła na nas wielkie wrażenie. Była bardzo dobrze przygotowana i wzruszająca. Dużą jej wartością była możliwość wspólnego siedzenia przy stole z Sybirakami i rozmowy z nimi. Było bardzo ciekawie posłuchać osobistych wspomnień z tak traumatycznych chwil w historii naszego narodu. Sybiracy byli szczęśliwi, że mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi pokoleniami. W przyszłym roku również planuję wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.

   Daniel Czepiński   

           Rozdanie nagród w Zielonej Górze dostarczyło mi wiele pozytywnych emocji. Była to uroczystość z dużym rozmachem. Nie do końca wierzyłem w to co się dzieje. Miałem okazję poznać przedstawicieli Związkiem Sybiraków i instytucji z nimi współpracujących, takich jak Urząd Marszałkowski czy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.  Wzruszyła mnie radość organizatorów konkursu, że tyle osób postanowiło wziąć w nim udział. Organizacja uroczystości była bardzo dobra. Przybyli goście byli serdeczni i rozmowni. Stres paraliżował mnie, kiedy musiałem publicznie odczytać mój wiersz. Poczułem się jednak bardzo dumny, gdy zobaczyłem jak wielkie wrażenie wywarł mój debiutancki utwór liryczny. Historie ludzi przedstawione w innych pracach na pewno zostaną ze mną na dłużej, tak samo jak wspaniała atmosfera całego podsumowania konkursu.

  Tomek Ochenkowski

  Brawa dla naszych zwycięzców - Obrazek 1

  Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.

 • MATH AND DATA SCIENCE DAY

  MATH AND DATA SCIENCE DAY

  15 listopada 2017 r. część uczniów klasy trzeciej rozszerzających matematykę wzięło udział w MATH AND DATA SCIENCE DAY – spotkaniu poświęconemu matematyce i jej zastosowaniom. W ramach wydarzenia uczniowie wzięli udział w sesjach wykładowo warsztatowych zorganizowanych przez pracowników, studentów i partnerów Uniwersytetu Zielonogórskiego:
  - Elementarz eksperta Big Data
  - Odchylenie standardowe- miarą którą opłaca się znać
  - Kryptografia na usługach bezpieczeństwa
  - Skuteczne wdrażanie metod Data Science w projektach biznesowych
  - Wiedza informacje, dane – po co na to wszystko
  - Tajniki kryptografii. Liczby pierwsze na straży bezpieczeństwa.
  Oprócz wielu nowych informacji, umiejętności i zaszczepionej ciekawości do matematyki, był też mniej naukowy wymiar wyprawy: podróż pociągiem i hod dogi w Żabce J

  MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 1MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 2MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 3MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 4MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 5MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 6MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 7MATH AND DATA SCIENCE DAY - Obrazek 8

  Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.

 • Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?!

  Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?!

  Od poniedziałku (20.11.2017) będziemy gościć w naszej szkole dyrektora szkoły partnerskiej na Ukrainie, Liceum Przyrodniczo-Matematycznego w Iwano-Frankiwsku, Pana Mirosława Bidyczaka. Będzie to czas podsumowań 10-letniej współpracy oraz planowania przyszłych działań. Na przestrzeni tych lat zostało zrealizowane wiele wspólnych projektów na różnorodne tematy. Poznawaliśmy nasze kultury i tradycje podczas działań w projektach: „Europejska pisanka” (2008), „Wspólne kolędowanie” (2010), „Baczyński po ukraińsku” (2010), „Inspiracje muzyką Chopina” (2010), „Świat bez granic” (2011), „Poznajmy Iwano-Frankiwsk i szkołę partnerską” (2011), „My i Europa” (2012), „Moja mała ojczyzna” (2013), „Nasze kultury” (2017). Dyskutowaliśmy na trudne tematy historyczne podczas projektu „Wspólna pamięć” (2013) oraz na ważne tematy ekologiczne w ramach działań w projekcie „Człowiek XXI wieku” (2014).

  Młodzież ukraińska wielokrotnie brała udział w naszym konkursie „Baczyniak”, uzyskując nagrody za recytacje wierszy oraz za obrazy inspirowane poezją K. K. Baczyńskiego. Mieliśmy okazję posłuchać brzmienia wierszy naszego patrona w języku ukraińskim.

  Nawiązały się liczne przyjaźnie. Młodzież polska gościła w swoich domach uczniów z Ukrainy, a podczas pobytu na Ukrainie mieszkała w domach ukraińskich kolegów i koleżanek. Nasi uczniowie odwiedzali miasto Iwano-Frankiwsk (były Stanisławów), które znajduje się na zachodzie Ukrainy, odnajdywali ślady polskości w tym mieśćcie i okolicach. Zwiedzali też Lwów, gdzie znajduje się wiele pomników historii i kultury Polski.

  Wiele ww. projektów było trójstronnych, polsko-niemiecko-ukraińskich, co jeszcze bardziej przyczyniło się do wzajemnego poznania się młodzieży, łamania stereotypów, otwarcia się na inne narody i kultury.

  Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę, realizację nowych ciekawych projektów. Zapraszamy uczniów Liceum im. K. K. Baczyńskiego do udziału w następnych projektach. Naprawdę warto!

  Tu można obejrzeć kilka zdjęć z poprzednich lat.

  Opracowała N. Popova

  Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.

  Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 1Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 2Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 3Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 4Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 5Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 6Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 7Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 8Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 9Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 10Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 11Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 12Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 13Współpraca z Ukrainą – to już 10 lat?! - Obrazek 14

   

 • Pola Nadziei : 6.11.(poniedziałek) godz.11.00 przed szkołą

  Pola Nadziei : 6.11.(poniedziałek) godz.11.00 przed szkołą

  Już 6 listopada spotykamy się na Polach Nadziei, a 2 i 3 listopada kwestujemy.

 • Klasy trzecie w Sądzie

  Klasy trzecie w Sądzie


  26 października wybrani uczniowie z klas IIIB, IIID, IIIE odwiedzili Sąd Rejonowy w Nowej Soli. Uczestniczyli w rozprawach Wydziału Sądu Karnego. Sprawy z pozoru błahe, ale… sędzia próbował wszystkim uzmysłowić, że czasem właśnie takie „drobiazgi” decydują o naszym życiu… bo wyrok, bo zakaz wykonywania niektórych zawodów, bo rysa w życiorysie. 
  A hitem drugiej sprawy był dialog sędziego z oskarżanym: 
  -pił pan?
  -nie!
  -ale w chwili zatrzymania przez policję miał pan 0,7 alkoholu, to skąd?
  -no też byłem zaskoczony!

  tekst i zdj.B.Jasińska

 • Europejski Dzień Prawnika

  Europejski Dzień Prawnika

  Wczorajszy (25.10) Europejski Dzień Prawnika w klasie 1B....czyli spotkanie z radcą prawnym, panią Iwoną Sondej-Barriga

 • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH - FIZYKA

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH - FIZYKA

  We wrześniu rozpoczęła się XI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

  W ciągu ostatniego miesiąca uczniowie klasy 3 A: Agata Babiarz, Jakub Bohonos, Anna Klimiuk, Weronika Steciąg  oraz z klasy 2 A Sławomir Fudalej rozwiązywali zadania  I etapu z fizyki.

  W tym roku były to zadania z zakresu teorii wahadła fizycznego, dynamiki, termodynamiki, elektromagnetyzmu oraz optyki geometrycznej.

  Za pełne rozwiązanie wszystkich zadań uczestnicy mogą uzyskać 100 punktów. Aby przejść do etapu drugiego muszą zdobyć minimum 70 punktów.

  Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 20 grudnia.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Coś dla miłośników Platona

  Coś dla miłośników Platona - Obrazek 1

 • 40 lat pewnej znajomości...

  40 lat pewnej znajomości...

  W piątek 22 września 2017 do Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli przybyli z wizytą uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły Lessing-Gymnasium w Hoyerswerdzie w celu uroczystego świętowania 40.rocznicy współpracy między szkołami. Oprócz  partnerów niemieckich przybyli również nauczyciele, którzy tę współpracę zapoczątkowali, uczniowie, którzy brali udział we wspólnych projektach oraz uczniowie i nauczyciele Liceum. Świętować mogliśmy dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Polsko –Niemiecką Współpracę Młodzieży, od której obie szkoły otrzymały również gratulacje z okazji jubileuszu.

  Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez Panią Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego –  Aleksandrę Grządko, nastąpiły okolicznościowe przemówienia, a następnie drużyny piłkarskie obu szkół rozegrały towarzyski mecz. Wygrali piłkarze ogólniaka. 

  Po meczu w auli Liceum odbył się koncert chóru młodzieżowego z Lessing-Gymnasium. Wszyscy byli zachwyceni profesjonalizmem gości. W tym zachwycie publiczność pozostała aż do zakończenia spektaklu wystawionego przez Teatr „AVIS”, w którym grają uczniowie LO.  Z wiarygodnych źródeł wiadomo również, że niemieckim gościom występ teatru niezmiernie się podobał i mimo bariery językowej (spektakl był tylko częściowo wystawiony w języku niemieckim) zrozumieli jego przekaz.

  Goście mogli także obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą historii 40 lat współpracy między naszymi szkołami. Wielu spośród zwiedzających z radością odnajdywało swoich krewnych lub znajomych na przedstawionych fotografiach lub materiałach. Okazuje się, że współpraca była i jest  naprawdę owocna.

  Po południu, po wspólnej pamiątkowej fotografii goście z Hoyerswerdy pełni wrażeń wrócili do domu.

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 1 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 2 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 3 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 4

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 5 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 6 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 7

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 8 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 9 

  Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Już nie jesteśmy (nie jesteście) kotami!!!
  Ślubowanie,a potem zabawa, tak wyglądało pasowanie klas pierwszych w LO. Piosenki, konkurs wiedzy i sprawności, pokazał, że najlepsza była kl.1E - choć wszyscy pewnie czują się wygrani! Podziękowania dla kl.2A i wychowawczyni p. J.Bojanowskiej oraz samorządu szkolnego za zorganizowanie pasowania...
  Witajcie w naszym gronie kochani

 • Użytkownicy mobilni

  Użytkownicy mobilni
  Drodzy użytkownicy mobilni!

  Możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Strona EduPage została dostosowana do urządzeń mobilnych i funkcjonuje poprawnie na smartfonach i tabletach.

 • Plan Lekcji i Zastępstwa

  Plan Lekcji i Zastępstwa
  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

  możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

 • Nasza nowa strona!

  Nasza nowa strona!
  Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć