„Dziś swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość” powie Państwa dziecko, które w tak trudnym czasie, będzie podejmowało decyzję, o kontynuowaniu nauki. My jednak wiemy, że bez Państwa wsparcia i mądrych rad może czuć się zagubione.
Zapewne zapoznali się Państwo z ofertą lubuskich szkół średnich, ale my pragniemy zaproponować kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli.
Jesteśmy szkołą, w której priorytetem jest edukacja i wychowanie młodego człowieka, a wszystko to dzieje się z Państwa udziałem w ramach współpracy rodziców i nauczycieli.
Edukacja, ponieważ sądzimy, że jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie - jak twierdził Paulo Coelho, dlatego:
Wychowanie, ponieważ ważny jest świat wartości, a my pragniemy, aby nasi uczniowie stali się wspaniałymi, odpowiedzialnymi ludźmi. Kierując się słowami Jana Pawła II wiemy, że troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Dlatego:
Wart nam zaufać, ponieważ jesteśmy szkołą z tradycjami, która wspierając pomaga uczniom osiągnąć zamierzone cele.
Drodzy Rodzice
„Dziś swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość” powie Państwa dziecko, które w tak trudnym czasie, będzie podejmowało decyzję, o kontynuowaniu nauki. My jednak wiemy, że bez Państwa wsparcia i mądrych rad może czuć się zagubione.
Zapewne zapoznali się Państwo z ofertą lubuskich szkół średnich, ale my pragniemy zaproponować kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli.
Jesteśmy szkołą, w której priorytetem jest edukacja i wychowanie młodego człowieka, a wszystko to dzieje się z Państwa udziałem w ramach współpracy rodziców i nauczycieli.
Edukacja, ponieważ sądzimy, że jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie - jak twierdził Paulo Coelho, dlatego:
Wychowanie, ponieważ ważny jest świat wartości, a my pragniemy, aby nasi uczniowie stali się wspaniałymi, odpowiedzialnymi ludźmi. Kierując się słowami Jana Pawła II wiemy, że troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Dlatego:
Warto nam zaufać, ponieważ jesteśmy szkołą z tradycjami, która wspierając pomaga uczniom osiągnąć zamierzone cele.
W zakładce Matura/Harmonogram egzaminu podany jest szczegółowy zaktuakizowany harmonogram egzaminów maturalnych 2020.
W zakładce Matura/Konsultacje maturalne został umieszczony tygodniowy harmonogram konsultacji dla maturzystów. Zaczynamy już 27 kwietnia.
W zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkoły zostały umieszczone druki wniosków o stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i osiągnięcia sportowe.
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego informuje, że w dniach 16.03.2020-26.04.2020 szkoła będzię zamknięta. Wszelkie pilne sprawy można załatwiać poprzez kontakt telefoniczny na nr (+48) 068 4583894 oraz Tel./Fax (+48) 068 4583895 lub poprzez pocztę e-mail lonsol@poczta.onet.pl
Do szkoły wpłynęło potwierdzenie, że nasz uczeń Bartek Czarnecki z kl. 2A wywalczył Mistrzostwo Europy Karate Kyokushin. Gratulacje dla Mistrza!
Tym razem grupa naszych Erazmusów z projektu THINK CRITICALLY, LIVE RATIONALLY AND EMPATHICALLY odwiedziła Włochy.
W dniach 28.09.-06.10.2019 grupa naszych uczniów wraz z opiekunami gościła w Austrii.
Starostwo Powiatowe w Nowej Soli zwraca się z uprzejmą prośbą do nauczycieli, uczniów, rodziców oraz opiekunów prawnych o wypełnienie ankiety na temat pracy Starostwa Powiatowego w Nowej Soli i szkół Powiatu Nowosolskiego. Ankieta jest krótka i ma charakter anonimowy.
Opinie uzyskane w ramach niniejszej ankiety pomogą podnosić jakość świadczonych usług i zmieniać się na lepsze.
Informuję o wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów, od 10 października 2019 r. od g. 00.01 do 14 października 2019 r. do godziny 23.59, stopnia alarmowego BRAVO-CPR na terenie RP. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym pliku oraz w plikach szkoły w dzienniku elektronicznym.
W poniedziałek 7 października br., w ramach projektu Młodzi Głosują, odbyły się szkolne prawybory parlamentarne.Organizatorami wyborów jak i kampanii profrekwencyjnej, która miała miejsce od drugiego tygodnia września są osoby, rozszerzające wiedzę o społeczeństwie w klasach II, pod opieką Barbary Korowackiej.
18 – 20. 09 2019 r. GM
Hotel HALNY Szklarska Poręba – 315 zł
Składka – 46 zł
Suma ubezpieczenia – 18 000 zł
Nr konta 40 9674 0006 0000 0000 2932 0001
W zakładce Dokumenty/Podręczniki znajduje się spis podręczników na rok szkolny 2019/20.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 8.00 w auli szkolnej.
W związku z rozpoczynającą się rekrutacją do klas pierwszych liceum przypominamy:
26 lutego 2019 r. odbył się finał międzynarodowego konkursu matematycznego „Matematyka bez granic”. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Do tej pory w konkursie uczestniczyli również uczniowie z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko i Tunezji. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział klasa IA i IC. Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań, wymagających koncentracji, wiedzy i pomysłu. Efekt klasa IA zajęła 3 miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim, a 10 w kraju! Uroczyste podsumowanie odbędzie się 5 czerwca 2019 r. w Zielonej Górze. GratulacjeJ!!!
Niedziela
Doczekaliśmy się! Po tygodniach przygotowań i długim oczekiwaniu przed szkołą (kierowca autobusu wybrał trasę alternatywną z lotniska w Berlinie do Nowej Soli J), wieczorem w niedzielę nasi goście ze szkół partnerskich z Austrii, Hiszpanii i Turcji przybyli do Nowej Soli. Zostali natychmiast porwani przez swoich gospodarzy - naszych uczniów na powitalną kolację.
Poniedziałek
Pierwszy dzień pobytu uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich przeznaczyliśmy na zapoznanie się z naszą szkołą i miastem. Rano, uczestników projektu przywitała Pani Dyrektor Aleksandra Grządko. Później graliśmy w parach ze swoimi partnerami w jakże lubiany przez uczniów LO Kahoot!. Pytania sprawdzały wiedzę o Austrii, Hiszpanii, Turcji, i oczywiście, Polsce. Najszerszą wiedzą i refleksem wykazała się para austriacko – polska Karolina i Ola, która zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy wygranej! Po zaciętej rozgrywce pokazaliśmy uczniom i nauczycielom z projektu Erasmus+ naszą śliczną szkołę. Zupełnie niepotrzebnie okazały się wcześniejsze obawy na szkolnym FB, „że co my im możemy pokazać”. Na gościach nasze Liceum zrobiło duże wrażenie. Szczególnie podobały im się sale lekcyjne, boisko, biblioteka, korytarze, a nawet aula. I to, że wszędzie jest mnóstwo roślin.
Następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej Urzędu Miasta, gdzie mieliśmy spotkanie z Panem Prezydentem Nowej Soli Wadimem Tyszkiewiczem. Pan Prezydent przedstawił nam krótko przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Nowej Soli oraz obdarował gości upominkami z naszego miasta. Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za interesujące spotkanie! Po pamiątkowej sesji fotograficznej (tak, to to sławne zdjęcie na schodach Urzędu J) udaliśmy się na długi spacer ulicami Nowej Soli. Goście byli zachwyceni czystością naszego miasta, ilością parków oraz piękną wiosenną zielenią. Całe szczęście pogoda dopisała. Przez port i Park Krasnala udaliśmy do Parku Fizyki, gdzie odwiedziliśmy stanowiska naszego LO i braliśmy udział w wielu eksperymentach. A po obiedzie już tylko zabawa na kręgielni.
Wtorek
Drugi dzień projektowy był bardzo pracowity. Cały dzień spędziliśmy w gościnnych murach naszej szkoły. Na początek było otwarcie Konkursu Recytatorskiego „Baczyniak”, gdzie uczniowie ze szkół partnerskich zobaczyli występ artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Nic nie zrozumieli J, ale byli pod dużym wrażeniem umiejętności artystycznych. Potem zabraliśmy się do poważnej pracy. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie miała za zadanie zaprojektować i wykonać mural upamiętniający nasz projekt. Pierwotnie, nasza część wypadła dość skromnie J, ale w piątek nasi uczniowie wykazali się talentem artystycznym i zaskoczyli nas końcowym rezultatem. To będzie wspaniała pamiątka. A później zaczęły się właściwe warsztaty projektu „Integration of Mobile Apps into Education”. Zajęcia prowadził Pan Piotr Cieszkowski i brali w nich udział wszyscy uczestnicy projektu. Uczniowie tworzyli na nich aplikację mobilną, która, kiedy już będzie gotowa, posłuży im oraz ich kolegom do nauki języków obcych.
W przerwie uczestników naszego projektu odwiedziła Pani Iwona Brzozowska, Starosta Nowosolski. Przywitała gości oraz wręczyła im upominki związane z powiatem nowosolskim.
Potem odbyły się niezwykle interesujące zajęcia z robotyki prowadzone przez Pana Leszka Pańczaka. Uczniowie składali katapulty z klocków, a następnie programowali je i odbyli wielką bitwę na ping-pongi. Dzień był bardzo długi i wyczerpujący, więc na środę zaplanowaliśmy wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.
Środa
Punktualnie o 8 rano, bardzo miły pan kierowca Adam zabrał nas swym białym autokarem do Wrocławia. Niestety niepunktualnie, po dłuższym oczekiwaniu na spóźnionego przewodnika, po11, zaczęliśmy zwiedzanie tego pięknego miasta. Najpierw zobaczyliśmy nowe bulwary nadodrzańskie a potem Ostrów Tumski, z jego pięknymi zabytkami, gazowymi latarniami i, przede wszystkim, katedrą, z której podziwialiśmy zachwycający widok na cały Wrocław. Następnie, przez most Tumski, skierowaliśmy się w stronę Rynku. Po drodze obejrzeliśmy budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, między innymi Instytut Filologii Polskiej i krasnala Profesora Miodka, Ossolineum z jego dziedzińcem, Szermierza na Placu Uniwersyteckim. Niestety, ku rozpaczy uczestników naszego projektu J, w środę nie można zwiedzać budynku głównego uniwersytetu, więc przez Jatki udaliśmy się na wrocławski Rynek, na którym zostaliśmy do godziny 17:00. Pogoda znów nam sprzyjała, więc spędziliśmy piękny wiosenny dzień w stolicy Dolnego Śląska.
Czwartek
Wczesnym rankiem znów spotkaliśmy się z naszym kierowcą Panem Adasiem, który zwiózł nas do Nowego Kisielina koło Zielonej Góry, na Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie swoją siedzibę ma Ekoenergetyka – Polska sp. z. o. o. Działalność tej nowoczesnej firmy przybliżył nam Pan Krzysztof Burda, kierownik marketingu. Firma działa w branży nowoczesnych technologii i produkuje ładowarki do samochodów elektrycznych. Po krótkim wykładzie, w którym Pan Krzysztof przedstawił nam historię tego start-upu oraz jego główne cele, udaliśmy się na halę produkcyjną, gdzie obejrzeliśmy pracowników firmy w działaniu. Zapoznali nas oni w bardzo zabawny sposób z różnymi typami ładowarek, a w międzyczasie testowaliśmy samochody elektryczne. Po pouczającym poranku udaliśmy się do centrum Zielonej Góry, gdzie już czekała nasza sympatyczna przewodniczka, Pani Basia Korowacka. Pani Basia opracowała dla nas specjalną trasę, pokazującą uroki stolicy naszego województwa. Przez rynek i deptak przeszliśmy na Winne Wzgórze. Wycieczkę zakończyliśmy w ulubionym przez naszych uczniów punkcie Zielonej Góry, czyli w centrum handlowym.
Po powrocie do Nowej Soli odbyło się uroczyste zakończenie polskiej części projektu, na którym Pani Dyrektor naszego Liceum Aleksandra Grządko wręczyła wszystkim uczestnikom projektu Unii Europejskiej Erasmus+ „Integration of Mobile Apps into Education” certyfikaty uczestnictwa.
Piątek
Dla niektórych uczestników naszego dzień zaczął się wyjątkowo wcześnie. Już o 6 rano, ku rozpaczy Polskich partnerów, żegnani hektolitrami łez, odjechali nasi przyjaciele z Hiszpanii. Ich dzielni Polscy gospodarze, pomimo niewyspania i ogromnego smutku, oraz pozostali uczestnicy projektu zjawili się w szkole o godzinie 9 na podsumowanie projektu. Uczniowie pracowali nad dokończeniem muralu (Polacy), a Hiszpanie i Austriacy wypełniali kwestionariusze dotyczące pobytu w Polsce. Po zajęciach wszyscy udali się do Parku Krasnala na pożegnalnego grilla, na którym nasi wyśmienici kucharze Pan Piotrek i Pan Rafał usmażyli dla nas pyszne kiełbaski.
Sobota
W sobotę od rana pożegnania. O 9:00 pożegnaliśmy grupę austriacką, a o 15:00 naszych przyjaciół z Turcji. I tak zakończył się tygodniowy pobyt uczniów z naszych szkół partnerskich w gościnnych domach uczniów nowosolskiego Liceum. Do zobaczenia jak najszybciej!
Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.
Więcej zdjęć w zakładce i na stronie projektu.